2 Mart 2017 Perşembe

Macaristan'da Ev Satın alma Süreci

Çok sordugunuz sorulara açıklayıcı bilgiler  sunmaktan gurur duyarım,

Yeni bir not eklemek istiyorum lütfen çok dikkatli olunuz son zamanlarda şirket kurulumu ile oturum alindigi söylenmekte ve insanlar dolandirilarak magdur olmaktalar ayrica sirket kurulum bedeli 500 euro dur....2500 euro para aliniyor ve bir ise yaramiyor asla oturum izni alınamıyor ....degerli  arkadaslar paraniz bol ise bu tarz  at hirsizlari bol Macaristan da....

Değerli okurlarım ve takipçilerim ***


Satin almak istenen ev (daire yada bahçeli bir olsun) yada arazi belirlendikten sonra  bir reservasyon sözleşmesi imzalanması gerekiyor bu anlamda güvenilir avukatlar ile çalışmalısın ben sizlere bu anlamda yüzde yüz garanti verebilirim .

Macaristanın her şehrinde hizmet verebiliyorum.Oturma izinlerinde kanun değişikliği oldu satın alınacak evin şehir sınırı içinde olması gerekiyor bu konuda mutlaka iletişimde olalım.Sonra üzücü şeylerin başınıza gelmesini istemem.

Özellikle Budapeşte de hızlı devinim var sizlere önerdiğim evler genel anlamda kelepir olanlardır icraa yada bankadan bir çok ev satın alması yaptık bu anlamda % 30/45 arası tasarruf sağladık .Bu tarz evler kelepir olduğundan fazla beklemez. Emlak komisyonu kesinlik ile almıyorum kanun olarak zaten yerel emlakçıdan alış veriş dahi   olsa alıcı asla komisyon ödemez.Fiyat neyse onun üzerinden pazarlık yapma şansı vardır.Bu anlamda paranızı sokağa atmayın.

Geçmişte bu anlamda çok sıkıntılı durumlar yaşanmış neyseki bu işe ben el atınca sorunlarda bitme noktasına geldi...


Ev için yapılan işlemler avukat eşliginde yapılir süreci 6 yada 12 hafta işlem sürebilir.


Ön Sözleşme imzalayıp , genellikle %10 bir peşinat alınır.Kalanı bankadan gönderilerek yapılır yada elden ödenir...

Föld Hivatal adı verilen tapu dairesinden kontroller yapılır evin gercek sahibi,borcu varmı yada kaç sahibi var kaç kişiden imza alınması gerekir gibi kurallar Türkiyenin aynısıdır tek fark .Tapu dairesindeki işlemin ilk basamağında noter yerine avukat kullanmaktır.Avukat sonraki adımdır,taklitçilerim artmış lütfen kanmayın,

Evin değerine göre Avukat satış işleminden %1 komisyon alır ev 15.000 Euro ise 150 Euro alır mesala.Tapu dairesindeki evrağada bu halogramlı olur mutlaka ve bu iş için 25-30 Euro ödenir.

Avukata bile güvenmem kendi işimi takip edeyim derseniz evin alınacağı yerin tapu dairesine gidilir.


Ev için yapılan işlemler avukat eşliginde yapılır dilenirse noterde islem olur lakin fiyat degismez aynidir avukat tercih sebebidir, süreci 6 yada 12 hafta işlem sürebilir.

Uzun sürmesinin nedeni Göçmen burosundaki yapılacak işlemler içindir.Evin satın alınma süreci ortalama 3 iş gününde sonuçlanır.

Aslında bütün işlemleri tam yetki sahibi avukatlar takip etmektedir.


Yasal ücretleri aramalar ve ödemler ve avukat hizmetler dahil ortalama 990€'dur evin değeri ile masraflar orantılı olarak değişik lık gösterir benim hizmet bedelin bu rakama dahil değildir. Sabit bir ücret vardır.Avukat yada noter aracılığıyla işlemler yürütülür avukatların fonksiyonu Türkiyedeki noter gibidir.

Ayrıca gerek sizin gerek ise aile fertlerine çıkarılacak oturum belgesi ve kimlik kartı ayrıca bir işlem gerektirir sanırım sizleri en yakından ilgilendiren konulardan biri budur,sürekli oturmak isteniyorsa ticari anlamda yardımcı olunur okula gidecek öğrencilerin kayıtları yapılır.

Bunlardan ek ödeme alınır konuyu görüşelim.


Yabancıların Gayrimenkul satın almak için gerekli olan tüm yasal işlemler Avukat düzenler ve son aşamaya getirir.Noter rolü nispeten yabancı alıcının pasaport bilgilerini doğrular.


Pasaport Fotokopileri:

Yabancı uyruklu kişilerin taşınmaz alımında,yasal olarak izin gerekmektedir.Pasaport kopyaları ve satın alınan taşınmaza diar evraklar onay için makamlara gönderilir. Tüm gerekli evrakları ve yazişmalar, alıcı adına,şirketimiz tarafından takip edilecektir. Bu süreç,5 -12 hafta sürebilir.


Satin alma vergisi:

 %4 alım satım vergisinin ödenmesi için gerekli para miktarı.Bu vergi 2 yada 12 ay içerisinde sizin Macaristandakı adresinize mülkün satiş degerinin 1 kere olmak şartıyla %4 ödersiniz.


Daha fazla ayrıntı ve bilgi için, lütfen email yada telefon ile ulaşabilirsiniz.

7 yorum:

 1. Çok teşekkürler Tarık Bey bu aydınlatıcı bilgileriniz için....

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir sayfa olmuş ve bilgiler aydınlatıcı. Benim size bir sorum olacak, ben 46 yaşında emekliyim. Macaristan'da küçük yerleşim yerlerinde çok miktarda evler satılık. Hatta bazı üzüm bağları içinde bulunan iki katlı bağ evleri var. Bunların fiyatları oldukça uygun. Bu bağ içindeki evlerden almış olsak orada oturum izni almak mümkün olur mu?
  Şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun. Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com) Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor.

  YanıtlaSil
 4. budapest te pecs ünüversite yakınlarında 2 oda 1 salon daire almak istiyorum bu konu hakında beni bilgilendirirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
 5. budapest te pecs ünüversite yakınlarında 2 oda 1 salon daire almak istiyorum bu konu hakında beni bilgilendirirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba ttekes@gmail.com email / 0036702645104 numaram whatsapp mevcuttur

   Sil
 6. When It Comes To Personal Loans * Business Loans etc., Contact Us Today Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com ) It’s Imperative To Work With The Right Company. We Help You Get The Best Rate For Your Business Loan Regardless Of Your Credit!!! If You Are Looking For A Personal Loans * Business Loans etc., You Have Come To The Right Place. Contact Us Today For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

  Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

  We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

  Kindly write us back with the loan information;
  - Complete Name:
  - Loan amount needed:
  - Loan Duration:
  - Purpose of loan:
  - City / Country:
  - Telephone:
  - How Did You Hear About Us:

  Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

  We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

  YanıtlaSil